Yatan hastaların ve hareket güçlüğü çekenlerin vücut temizliği gerek hasta için gerekse refakatçi ve sağlık personeli için çoğu zaman zahmetli ve yorucu bir iştir.

Mekansal sınırlar, uzun zaman harcama,  hastanın transferinde yaşanan zorluklar, en çok da hastanın konforu ve güvenliği ile ilgili kaygılar nedeni ile  hasta yıkama işlemi tümüyle engellerle dolu bir süreçtir.  Bu nedenle hasta temizliği  çoğunlukla bedenin tamamına su değdirmeksizin , temizleme lifleri veya kendinden köpüren bakım mendilleri ile geçici ve sağlıksız çözümlerle yapılır. Veya bin bir zahmetle yapılan transfer sonrası hasta emniyetsiz bir şekilde küvete taşınır.

Kimler İçin İdeal


  • Hastaneler
  • Huzurevleri – Bakımevleri
  • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezleri
  • Yatalak Hastalar veya Engelliler için Evlerde Kullanım

Hidrolik veya elektrikli sistem olmak üzere iki farklı çalışma metodu ile alçalıp yükselebilen banyo sedyeleri, tekerlekli sürüş özelliği sayesinde istendiğinde hastanın yatağının yanına yanaştırılır. İstenen yükseklik elde edildiğinde hareketli korkuluklar aşağı indirilerek hasta, duş sedyesine kolayca transfer edilir. Hastanın banyo sedyesine transferi, hasta lifti veya tekerlekli sandalye ile yanaşarak da yapılabilir.


 

GENEL ÖZELLİKLER:

+  YÜKSEKLİK AYARLI:  Elektrikli veya hidrolik sistemle çalışan modelleri mevcuttur. Bu özelliği ile hasta transferi ve yıkama işlemi kullanıcılar için güvenli ve konforlu bir sürece dönüşür.

+ALÜMİNYUM PASLANMAZ GÖVDE:  Tamamen alüminyum oluşu sayesinde oldukça hafiftir. Korozyona izin vermeyen paslanmaz materyallerden imal edilmiştir.

+ YÜKSEK TAŞIMA KAPASİTESİ: Sunulan yüksek ta şıma kapasitesi (180 kg.) ile her kullanıcı için güvenilir bir kullanım sağlar. 

+  KİLİTLENEBİLEN TEKERLEK DONANIMI: Merkezi kilit sistemli yapısı sayesinde tek hamlede dört tekerlek birden kilitlenebilir. Bu sayede duvara monte olmayan modellerde de ıslak zeminde dahi kullanım sırasında kaymaya ya da güvenliksiz bir durumun oluşmasına izin verilmez.

+  HAREKETLİ YAN KORKULUKLAR: İndirilebilir yan korkuluklar refakatçi için büyük kolaylık sağlarken, hasta için de çok daha güvenli ve konforlu şekilde sedyeye/sedyeden transfere imkan tanır.

+  SU TAHLİYE HORTUMU: Kullanım sırasında su, sedye içinde muhafaza edilebileceği gibi, istendiğinde sedye içindeki dahili tahliye hortumu ile kirli suyun dışarı atılmasına imkan tanır.

+  ÖZEL YASTIĞI VE MİNDERİ İLE BİRLİKTE: Sedyedeki hastanın sağlıklı ve rahat bir yatış pozisyonunun oluşu ile birlikte refakatçiye de uzun süreli kullanımlarda kolaylık sağlanmış olur.

+  TÜMÜYLE PORTATİF KULLANIM: Portatif duş sedyeleri tekerleklidir. Bu sayede refakatçi duş sedyesini hasta ile/hastasız kolayca taşıyabilir ve sadece tekerlekleri kilitleyerek kullanıma hazır hale getirebilir.

+  DUVARA MONTE YÜKSEKLİK AYARLI: Duvara monte duş sedyesi, portatif duş sedyeleri gibi yükseklik ayarlıdır, 40 ila 100 cm. arasında yükseklikte kullanım imkanı sunar.

+  ACİL DURUM ALÇALTMA FONKSİYONU: Acil durum butonu ile refakatçi ihtiyaç halinde, elektrik olmaksızın sedyeyi alçaltabilir.

+  KULLANIMI KOLAYLAŞTIRAN DİZAYN: Özel tasarımı ile temizlemesi kolaydır.  Tekerlekler arası mesafesi ile dengeli duruş sağlar, standart ölçüler dışında ekstra uzun modelleri mevcuttur.