ERİŞİLEBİLİR BANYO/WC'ler


ERİŞİLEBİLİR BANYO/WC'ler

Erişilebilir Banyo ve WC’ler bedensel bir engelle yaşayanlar için en önde gelen düzenleme ihtiyacıdır. Gündelik yaşamda kişinin en temel ihtiyacını oluşturan tuvalet ve duşlar özürlünün kullanımına UYGUN olarak düzenlenmelidir. Engellinin, özellikle kamusal alanlarda tuvalet ihtiyacını giderirken içeride tek başına olduğu ve destek alarak hareket etmek durumunda olduğu unutulmamalıdır. Engelli Banyosu veya WC alanını yeniden düzenlerken,  bu amaçla üretilmiş olan tutunma barları ve diğer ürünler, doğru yerlere doğru şekilde özenle yerleştirilmeli, özellikle zeminde kaymazlık sağlanmalıdır.


  • Tutunma barları; engelli, yaşlı ya da yürüme güçlüğü çekenler için tuvalet ve duş alanlarında ekstra destek sağlayarak kişiye güvenlik ve bağımsızlık kazandırmak için kullanılır. Firmamız, özel ve kamusal tüm alanlar için engelli banyo/wc alanlarını STANDARTLARA UYGUN şekilde düzenlenmelerinde, gerek danışmanlık gerekse uygulama konusunda uzman kadrosuyla hizmet vermektedir.

YASA GEREĞİ ENGELLİ WC DÜZENLEMESİ yapmak istiyor, nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bizi arayın; en hızlı ve doğru şekilde erişilebilir tuvaletlere sahip olun! (Oteller, resmi kurumlar, özel kuruluşlar, kurumsal firmalar, kültür merkezleri, cafe ve restaurantlar, fabrikalar, alışveriş merkezleri, benzin istasyonları, sağlık kuruluşları, toplu taşıma alanları, havaalanları, tren garları, belediyeler, engelli ve yaşlılara hizmet veren kuruluşlar)

 

YAŞLILAR için EVDE BANYO KAZALARINA SON VERİN!

Evlerdeki banyolar, çoğunlukla yürüme güçlüğü çeken ve geceleri sık sık tuvalete kalkmak isteyen yaşlılar için en büyük risk faktörüdür. Banyo –tuvalet zeminleri genellikle ıslak kalmaya müsait kaygan yapıları ile içeride tek başına hareket etmeye çalışan yaşlılar için oldukça tehlikelidir. Her defasında düşme riskiyle karşı karşıya olan yaşlılar, sıklıkla bu tür istenmeyen ev kazalarına kurban olurlar. Düşme sonucu; beyin kanaması, kalp krizi, felç, kemik kırılması, hatta yatalak kalma gibi telafisi olmayan büyük riskler gerçekleşmiş olur!

ERİŞİLEBİLİR BANYO / WC ÜRÜNLERİMİZ : Tutunma Barları, Eğimli Engelli Aynası, Katlanır Duş Oturakları, Yer Kaydırmazları

 


Tutunma Barlarımız Genel Özellikler:

- 304 Kalite Paslanmaz Çelik
- 32 mm Boru Çapı
 - Mat Yüzey
- Duvara / yere monte
- Montaj vidaları ile birlikte
- 2 Yıl Garanti