| yazILIM | GAZE VIEWER BAKIŞ Görüntüleme


ONU GÖZLERİNDEN ANLAYACAKSINIZ

Tobii Gaze Viewer, bireysel kullanıcının fiziksel yetisini, idrak durumunu ve göz takip cihazı kullanımını değerlendirme aracıdır.

Tobii Gaze Viewer, öğretmenler, ebeveynler, psikologlar ve kullanıcının yeteneklerini takip etmek isteyen herkes için hazırlanmış bir yazılımdır.

Tobii Gaze Viewer ve Göz Takip Cihazı ile birlikte, kullanıcının herhangi bir uygulamadaki (internet, e-kitaplar, oyunlar, filmler ve daha fazlası) tüm göz hareketlerini kayıt altına alabilir takibini yapabilirsiniz.


 • Çok Amaçlı Değerlendirme Aracı

 • İşte Tobii Gaze Viewer’ın sunduğu sınırsız değerlendirme ve test uygulamalarından bazıları:.
 •  Kavrama testi
 •  Konuşamayan çocukların okuma/yazma değerlendirmesi
 • Kavrama süreci değerlendirmesi
 • Hatırlama testi
 •  Çocuklar için hafif değişkenli testler
 • Fonksiyon bozukluğu olan yetişkinler için kavrama değerlendirmesi
 • Göz Takip Sistemi cihazının kullanım potansiyeli verilerinin değerlendirmesi

Göz Takip Sistemi kullanıcısının fiziksel yetisini ve idrak durumunu değerlendirmek amacıyla, seçilen her bir film ya da fotoğraf üzerinden, ısı ve bakış haritası çıkarın ve kaydedin. Ayrıca okul ödevlerine, okuduğunu kavramaya, klinik verilere ve daha fazlasına ait tüm bilgileri raporlayabilirsiniz.D
eğerlendirme

Tobii Gaze Viewer’ın cevaplamaya yardımcı olabileceği birkaç soru: Kullanıcı ekranı görebiliyor mu? Kullanıcı ekrandaki herhangi bir butonu seçebiliyor mu? Ekranda belirli öğeleri tanımlayabiliyor mu? Tobii Gaze Viewer ile herhangi bir uygulama sürecindeki göz takibini kayıt altına alabilirsiniz. Uzmanlık alanınıza ilişkin değerlendirmeleri yönetmenize izin vermenin yanı sıra, bu testleri kullanıcıyı konforundan alıkoymadan yapmanıza olanak sağlar. Örneğin; çocukların kavrama değerlendirmesinde, hiç dikkat çekmeyecek ya da çocuğu rahatsız edecek bir test kullanılması yerine eğlenceli bir YouTube videosu kullanabilirsiniz. Böylece çocuk en sevdiği videoyu izlerken siz de nereye bakıldığını ve kavrama yetisini test edebilir ve raporlayabilirsiniz.


A
nlama

Gaze Viewer kullanıcının tam olarak gördüğünü sizin de görmenize yardımcı olur. Hangi öğeye hangi sırayla baktığını görmenin yanı sıra hangi yoğunlukta baktığını da takip edin. Tobii Gaze Viewer, birleştirilmiş ısı ve bakış haritası ile kullanıcının bakışlarına ait tüm veriler açıkça değerlendirilmeye hazırdır. Canlı takip fonksiyonu ile kullanıcı izlemeyi sürdürürken, siz de aynı ekranda canlı haritaları izleyebilir ve kontrol edebilirsiniz. Tobii Gaze Viewer’ı sadece değerlendirme için değil aynı zamanda eş zamanlı kontrol, anlama ve sonuca ulaşma sürecinin takibi için de kullanın. Hangi içeriğin kullanıcı için doğru olduğunu, ilgili bilgilere bakılıp bakılmadığını ya da okuduğunuzun takibinin yapılıp yapılmadığını eş zamanlı kontrol ile öğrenebilirsiniz.


R
aporlama

Her bir fotoğraf ya da filmi yeniden ısı ve bakış haritası ile oynatmak için saklayın. Tobii Gaze Viewer ile raporlama yoluyla, kullanıcının şu anki kavrama, öğrenme ve zihinsel anlayışının değerlendirilmesi yapılabileceği gibi, zaman içinde fiziksel ve zihinsel gelişiminin de kaydedilmiş verilerle hatasız raporlanması mümkündür.


K
olaylık

Tobii Gaze Viewer, öğretmenler, ebeveynler, psikologlar ve kullanıcının yeteneklerini takip etmek isteyen herkes için hazırlanmış bir yazılımdır. Son derece kolay kullanımı ile rapor almak için sadece birkaç dakikalık bir hazırlık yeterlidir. •  

Isı, Bakış Haritalarını ve Canlı Bakış Takiplerinizi Kaydedin

Tobii Gaze Viewer fotoğraf, film ya da diğer içeriklerdeki gerçek bakış verilerini ve kullanım sırasında eş zamanlı değerlendirmeyi kaydeder. Bu veriler şu şekillerde sunulabilir:

- Isı haritası,
- Bakış Haritası,
- Canlı Bakış Haritası,
- Bu Haritaların Çeşitli Kombinasyonları,

Kullanım sürecindeki diyaloğunuzla yeniden oynatın.


 • Bilgisayarın mikrofonu aktif iken filmleri, videoları ya da takibi yapılan diğer içerikleri kaydedin, böylece kullanım sırasında kullanıcı ile diyaloğunuzu da değerlendirme aşamasında kullanın. Değerlendirme esnasında, kullanıcıya “ekrandaki elma nerede?, elmayı görüyor musun?” sorularını yönelttikten sonra, kullanıcının reaksiyonunu, elmaya baktığını ya da bakmadığını yeniden oynattığınızda da takip edebilirsiniz.Düzenleme

Kaydedilmiş Gaze Viewer verileri kolayca yeniden oynatılabilir ve Tobii Gaze Viewer düzenleyicisi yardımıyla kolayca raporlanmaya hazırlanabilir. Gaze Viewer ısı ve bakış haritasını açıp kapatmanıza, sesi açıp kapatmanıza, tam olarak hangi fotoğraf, film ya da içeriği kaydetmek istiyorsanız “Düzenleme “ bölümünü kullanarak yapmanıza imkan tanır.

ÜRÜN VİDEOSU

Gaze Viewer / Bakış Görüntüleme Yazılımı Tanıtım Videosu from Engelsiz Ürünler on Vimeo.

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ:

Tobii Gaze Viewer Yazılımı, sadece Tobii Yardımcı Teknoloji Göz Takip Cihazları ile birlikte kullanıldığında çalışır.

Ayrıntılı bilgi almak; soru, görüş ve taleplerinizi iletmek için lütfen bizimle temasa geçiniz.