•  

  Alzheimer ve bunama rahatsızlığı olan kişiler için idealdir. Fermuar başlangıç ve bitiş yerlerinde kullanılan welcrolu korumalar ekstra emniyet sağlayarak istenmeyen ve ani soyunmaları önler.

  Hastanın günlük temizlik bakımı ve çamaşır değişimi esnasında yaşanan zorluklar ortadan kalkar.% 100 pamuklu kumaş yumuşak dokusu sayesinde gece ve gündüz rahatlıkla giyilebilir.

  BAYAN ve ERKEK hastalar için; FERMUAR, YAKA, KOL ve PAÇA TİPİNE göre değişen farklı model seçenekleri mevcuttur.

   

  Benim hastam için hangisi en uygun model?

  • Tulumlar arasında hastanız için en uygun modeli seçmekte zorlanmayın. Her hastanın durumu ve ihtiyaçları birbirinden farklıdır. Hastanız için tulum seçerken önce onun ihtiyaçlarını, sonrasında kendiniz veya bakımını üstlenen yardımcının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurunuz. Öncelikle Fermuar tipine karar veriniz. Daha sonra; hastanın yaşadığı yer, mevsim koşulları, hastayı giydirip soyarken karşılaştığınız durumlara göre Yaka, Kol ve Paça tipine karar veriniz. İşte size birkaç küçük ipucu:

  Fermuar ve cırt bantları ile bakım tulumları,

  + İstenmeyen Ani Soyunmaları Önler

  + Günlük Hasta Bakımını Kolaylaştırır

      


 •  


  • FERMUAR SEÇENEKLERİ:

   SIRT FERMUARLI: Özelikle alt bezi kullanan hastalarda, hastanın bezini parçalayarak çıkarmasını önlemek için mükemmel bir çözümdür. Hastanın kendi başına sırt fermuarını açabilmesi mümkün değildir.

   BACAK FERMUARLI: Fermuarlı bacak kısmı tamamen açılıp kapanabilir. Özellikle daha hareketsiz ve yatan hastaların günlük çamaşır değişimi ve bakımında refakatçilerin hayatını kolaylaştırır.

   SIRT ve BACAK FERMUARLI: Alzheimer hastalarında görülen ani soyunmaları önlemek ve bez kullanan hastalarda ekstra koruma sağlamak için idealdir. Hem sırttan, hem bacaktan fermuarlı bu model, hem hastaların hem de bakıcıların yaşamına kolaylık getirir.


  •  

   YAKA SEÇENEKLERİ:

   ERKEK HASTALAR için: Bisiklet Yaka / Geniş Yuvarlak Yaka  / V yaka / Polo yaka 

   BAYAN HASTALAR için: Bisiklet Yaka / Geniş Yaka / Kolsuz / V yaka

   KOL ve PAÇA SEÇENEKLERİ:

   Hem erkek hem bayan tulum modellerinde:
   Kısa Kol - Uzun Kol  & Kısa Paça – Uzun Paça seçenekleri mevcuttur.

   Hem sırttan, hem bacaktan fermuarlı bu model, hem hastalarınhastaların hem de bakıcıların yaşamına kolaylık getirir.

    • Yıkama Talimatı: Fermuarları ve üzerindeki cırt bantları kapatarak tersten yıkayınız.