Tobii PCEye; bakarak etkileşimin hızı, gücü ve hassasiyetini kullanarak bilgisayar erişimini kolaylaştıran bir göz takip sistemidir. Cihaz, standart bir mouse (fare) yerine geçerek, masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızı yalnızca gözlerinizle kontrol edebilmenizi sağlar.

PCEye Go, Windows tabanlı standart tabletler, masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarda, normalde mouse ile ya da dokunarak kontrol edilen tüm uygulamaları ellerinizle değil, sadece gözlerinizle, yani bakarak kullanabilmenizi sağlar. PcEye Go ile yalnızca gözlerinizi kullanarak; internette gezebilir, arkadaşlarınızla online bağlantı kurabilir, oyun oynayabilir, SkyPe kullanabilir, ışıkları, televizyonu açmak gibi çevresel kontrolleri uzaktan yapabilir, hatta kendi belgelerinizi oluşturabilirsiniz.

PcEye Go; özellikle ALS, omurilik yaralanması ve diğer rahatsızlıklardan ötürü kısıtlı motor becerilere sahip kullanıcılar için oldukça ideal ve faydalıdır. Çünkü PCEye Go bu kişilerin bilgisayar erişimi için benzersiz bir deneyim sunar.