TEKSTİL ÜRÜNLER


 • ENGELLİ ve YATAN HASTALAR için TEKSTİL ÜRÜNLER


  Hasta bakımının ayrılmaz bir parçası olan hijyeni sağlamak için gündelik yaşamda çok çeşitli ürün kullanılır. Çoğunlukla tek kullanımlık olan bu ürünler, sürekli yatan hastaların bakımında oldukça büyük bir masraf kalemini oluşturur. Elde veya çamaşır makinesinde yıkanabilen, defalarca kullanabilen tekstil ürünlerimiz rutin bakım masraflarınızı da düşürecek.


  • Tekstil Ürünlerimiz:

  • - Yıkanabilir Alta Kaçırma Külotları
   - Yıkanabilir Hasta Altı Pedleri 
   - %100 Sıvı Geçirmez Alez Çarşaflar – Yatak Koruyucular
   - Yatak İçi Hasta Transfer Seti

   Tekerlekli Sandalye Kullanıcılarına Özel:

   - Öne Kaymayı Önleyen Minder
   - Rüzgar ve Sıvı Geçirmez Yağmurluk


 •  Engelsiz Ürünler olarak;

  Defalarca kullanılabilen,
  Elde veya çamaşır makinesinde yıkanabilen,
  Anti-bakteriyel, 
  İnsan sağlığına zarar verecek maddelerden arındırılmış, sağlıklı tekstil ürünlerine yönelik ihtiyacı karşılamak amacıyla geliştirilen ve tekstil sektöründe otorite kabul edilen Oeko-Tex 100 Standard Class 1 Sertifikasına sahip yüksek kalitede tekstil ürünleri,
 • müşterilerimize sunarak hasta bakımını kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. 


 • YIKANABİLİR İNKONTİNANS ( ALTA KAÇIRMA ) KÜLOTLARI
  Çok katmanlı koruma teknolojisi ile maksimum rahatlık!

  Inkontinans külotlarının ağ kısmında bulunan özel çok katmanlı emici bölge sayesinde ayrıca bir koruyucu veya ped kullanımına gerek kalmaz. Ciltle dost olan bu katmanlar sıvıyı hızla emer, kötü kokuları içerde hapseder, kişinin kendini gün boyu kuru, temiz ve rahat hissetmesini sağlar. Sıvı geçirmez, nefes alabilen koruyucu yüzey ve kenarlarındaki özel dikişler giysileri sızıntı ve lekelere karşı korur. Anti-alerjik ve anti-bakteriyel özelliğiyle alerjiye neden olan bakteri oluşumunu önler.

  Hafif Emici – Orta Emici – Yüksek Emici modelleri ile; alta kaçırma miktarına göre değişen emicilikte koruma sağlar.

  Normal bir pamuklu iç çamaşırı görünümümde ve yumuşaklığındadır.


  Bayan ve Erkek kullanıcılar için XS ile 5XL arasında değişen beden seçenekleri ile birbirinden farklı modelleri mevcuttur.

  Inkontinans Emici ve Koruyucu Külot modellerini daha detaylı incelemek ve sipariş vermek için tıklayınız>

  Yıkama Talimatı: Kullanmadan önce mutlaka yıkayınız.


 • YIKANABİLİR HASTA ALTI PEDLERİ
  Çok katmanlı koruma teknolojisi ile maksimum rahatlık! 

  Sıvı geçirmez ve emici Yıkanabilir Hasta Altı Pedleri ; ağır ve orta dereceli alta kaçırma sorunu olan hastalar için hijyenik , rahat ve pratik bir çözümdür. Defalarca yıkanabilir! Ürünün tamamen birbirine lamine edilmiş olması kumaşta kat oluşumunu engelle

  yerek uzun süreli hastalarda yatık yaraları oluşmasını önler. Sıvı alt katmanlara çok hızlı bir şekilde iletilerek, üst katmanın kuru kalmasını sağlar, üzerinde yatan kişi ıslaklık hissetmez. Hiçbir sıvıyı geçirmez, leke tutmaz, kötü koku oluşumunu engeller. Yüksek sıvı emme kapasitesine sahiptir. ( 2.5 lt/m² - 2.8 lt/m² dir.*Modele göre değişir ) Kanatlı Abso modeli, ürünün yatağa sabitlenmesini sağlar. İnsan sağlığına zarar verecek maddelerden arındırılmış sağlıklı tekstil ürünlerine dönük ihtiyacı karşılamak amacıyla geliştirilen ve Tekstil sektöründe otorite kabul edilen Oeko-Tex 100 Standard Class 1 Sertifikası'na sahiptir. Evlerde, hastaneler ve huzurevlerinde hasta bakımını kolaylaştırır. 

  Yıkanabilir ve Sıvı Geçirmez Hasta Altı Pedi modellerini daha detaylı incelemek ve sipariş vermek için tıklayınız >

  Yıkama Talimatı: Kullanmadan önce mutlaka yıkayınız.  Sağlıklı ve konforlu bir uyku için nefes alabilir ve anti-bakteriyel
  %100 SIVI GEÇİRMEZ ALEZ ÇARŞAFLAR – YATAK KORUYUCULAR

  Farklı ihtiyaçlara yönelik olarak geniş bir yelpazede sunduğumuz yatak koruyucular, iki temel soruna çözüm olması için tasarlanmış ürünlerdir:
  Alta Kaçırma ve Toz Maytı Alerjisi

  Özel olarak kaplanarak lamine edilmiş yapısı ile nefes alabilen ve sıvı geçirmez yatak koruyucularımız; siz rahat ve sağlıklı bir uykunun tadını çıkarırken yatağınızı daima kuru tutacak, yatağınızda toz maytlarının barınmasına izin vermeyecektir.

  Gerek huzurevi, hastane, bakım evi gibi kurumsal kullanımlarda, gerekse evde bakım için ideal uzun ömürlü ve yüksek kaliteli tekstil ürünlerimiz, aynı zamanda alerjik bünyeler ve toz maytlarına duyarlı astım hastaları için de vazgeçilmez çözümlerdir.

  Yatak üzerinde kaymayı önlemesi için Elastik Geçme Bantlı - Fermuarlı ve Lastikli modelleri mevcuttur.


  YATAK İÇİ HASTA TRANSFER SETİ
  Hastalar ve refakatçiler için büyük kolaylık

Sürekli yatan hastaların yatak içinde pozisyonunun değiştirilmesi oldukça zahmetli bir iştir. Çoğu kez, hastalar için acı verici olan bu süreçte, bakıcı ve refakatçilerin de vücuduna binen ağırlık nedeniyle istenmeyen incinme ve yaralanmalar oluşur. Öyle ki; her gün tekrarlanan bu süreçte, refakatçiler için kaçınılmaz sonuç sırt ve bel rahatsızlıklarıdır. Yatak içi Hasta Transfer Seti ile hasta ve bakıcıların hayatına büyük kolaylık geliyor!

Yatan hastanın her yöne kolayca hareket ettirilebilmesi için özel olarak tasarlanmış yıkanabilir hasta altı pedi ve yatak koruyucudur. 

İdrar kaçırma vakalarında kullanılan yıkanabilir bir hasta altı pedinin tüm özelliklerini taşırken aynı zamanda, özel dizaynı ile mükemmel bir yatak içi hasta transfer çözümüdür.  Güçlü tutamaçları ile hastanın yatakta kolayca hareket ettirilmesine veya pozisyonunun değiştirilmesine imkan verir.
Bakıcı ve refakatçilerin minimum çabayla hastayı hareket ettirebilmeleri için büyük kolaylık sağlar.

  Yıkanabilir ve Sıvı Geçirmez Yatak İçi Hasta Transfer Setini daha detaylı incelemek ve sipariş vermek için tıklayınız >

  Sıvı Geçirmez, Emici, Nefes alabilir, Hijyenik, Yıkanabilir, Pratik

Yatak İçi Hasta Transfer Seti from Engelsiz Ürünler on Vimeo.

ÖNE KAYMAYI ÖNLEYEN MİNDER
Tekerlekli Sandalye Kullanıcıları için Mükemmel Oturuş !

Kaymaz sandalye minderi, engelli kişinin bir başkasının yardımı olmaksızın sandalye üzerinde doğrulmasını kolaylaştırmak ve yeniden öne doğru kaymasını önlemek için özel olarak dizayn edilmiş mükemmel ve pratik bir çözümdür.

Minderin tek yöne hareket eden sistemi, geriye doğru hareketi kolaylaştırırken, yeniden öne kaymayı önler. Nefes alabilen özelliği sayesinde terletmeyen minder, dolgulu yumuşak yüzeyi ile engelliye konforlu bir oturuş sağlar. Esnek yapısı sayesinde defalarca kullanılsa bile formunu kaybetmez.

Öne kaymayı önleyen tekerlekli sandalye minderini daha detaylı incelemek ve sipariş vermek için tıklayınız >


Kaymayı Önleyen Tekerlekli Sandalye Minderi from Engelsiz Ürünler on Vimeo

RÜZGAR ve SIVI GEÇİRMEZ YAĞMURLUK
Tekerlekli Sandalye Yağmurluğu ile hava nasıl olursa olsun, dışarıda olmanın tadını çıkarın !

Tekerlekli sandalye kullanıcıları için özel olarak tasarlanmış yağmurluk, engelli kişilerin en zorlu hava koşullarında bile dışarıda özgürce dolaşabilmelerini sağlar. Kolayca giyilip çıkarılabilir. Her iki yanda bulunan korumalı cepleri ile özel eşyalarınızı güvenli bir şekilde yanınızda taşımanızı sağlar. Her türlü hava koşulunda vücut ısınızı muhafaza ederek  yağmura, rüzgara ve soğuğa karşı mükemmel koruma sağlar.
Çok katmanlı özel koruma teknolojisi ile üretilmiş tekerlekli sandalye yağmurluğunun dış yüzeyi, su itici özelliğe sahip yumuşak mikrofiber kumaş ile kalplıdır.Orta katmanda yer alan sıvı geçirmez ve nefes alan koruyucu membran hiçbir sıvının geçmesine izin vermez. Hava geçirgenliği sayesinde içerideki nemi dışarı atarak terlemeyi önler. İç yüzeyindeki yumuşak dokulu mikrofiber astarı maksimum koruma sağlar. 90 dereceye kadar yıkanabilen dayanıklı kumaşı sayesinde defalarca yıkansa bile formunu kaybetmez. Fermuarlı kapüşonu istendiğinde kolayca çıkarılıp takılabilir.

Rüzgar ve sıvı geçirmeyen tekerlekli sandalye yağmurluğunu daha detaylı incelemek ve sipariş vermek için tıklayınız>